آجر قزاقی + قیمت و تحویل درب کارخانه

جهت ساخت بناهای مختلف از مصالح ساختمانی گوناگون استفاده می شود. آجر یکی از مصالح بسیار رایج در ساخت انواع ساختمانها و بنا ها به شمار می رود. آجر دارای انواع مختلفی است که یکی از انواع آجر، آجر قزاقی می باشد.

حال این سوال مطرح است که آجر قزاقی چیست؟ همان گونه که گفته شد آجر قزاقی یکی از انواع آجر می باشد که دارای سایز نسبتاً مشخص بوده و از دوره ساسانیان تولید و استفاده از آن رواج داشته، بعدها بناهای مختلف توسط قزاقها با این آجرها ساخته می شد و اکنون نیز به عنوان یکی از مصالح ساختمانی تولید و به بازار های داخلی و خارجی عرضه می گردد.

 آجر قزاقی معمولاً به صورت مستطیل یا مکعب مستطیل و مربعی تولید می گردد و شکلهای هندسی دیگر را در بر نمی گیرد همچنین آجرهای قزاقی دارای رنگبندیهای متنوع و متفاوت هستند، و از نظر دوام و استحکام جزء بادوام ترین نوع آجر به شمار می آیند.

 بنابراین، می‌توان گفت که آجر قزاقی نوعی آجر سنتی است که در قدیم پس از آماده سازی در مجاورت نور آفتاب خشک می شده و امروزه با گسترش تکنولوژی و افزایش امکانات در کوره های آجرپزی، پخته شده و پس از تولید، روانه بازار می گردد و یکی از بادوام ترین و با استحکام ترین انواع آجر با قدمت و بیشینه بالا به شمار می آید.

تفاوت آجر قزاقی با سایر آجرهای دیگر

طبیعی است که در هنگام خرید هر محصول به ویژگیهای خاص آن محصول توجه نماییم و تفاوت آن را با محصولات مشابه بررسی کنیم. در مورد خرید انواع مصالح ساختمانی و انواع آجر نیز این مورد مصداق دارد. در این مبحث به تفاوت آجر قزاقی با سایر آجرهای دیگر می پردازیم.

 همان گونه که می دانید آجر قزاقی یکی از آجر های بسیار محکم و مقاوم در ساختمان سازی و نمای ساختمانها به شمار می آید البته باید توجه داشت که نمای ساختمانهای نوستالژیک را معمولاً با آجرهای قزاقی انجام می‌دهند و در صورتی که بخواهند فضا و نما به صورت مدرن و امروزی باشد، بهتر است از انواع دیگر اجر نسوز استفاده کنند.

تفاوت آجر قزاقی با سایر آجرهای دیگر
آجر قزاقی

 آجر قزاقی به دلیل دوام و کیفیت و استحکام بسیار بالای خود در کنار انواع آجرهای نسوز در ساختمان سازی به کار می رود گرچه تفاوت فاحش این نوع آجر در پایه خاک می باشد، به نحوی که خاک آجر قزاقی بر پایه خاک رس است اما انواع آجر نسوز بر پایه خاک نسوز می باشند.

 بنابراین یکی از مهمترین تفاوتهایی که آجر قزاقی با انواع آجر دیگر دارد، پایه خاک آن می‌باشد که از خاک رس درست است اما دارای استحکام و دوام فوق العاده بالایی می باشد به همین جهت در ساختمان سازی و نما کاری سنتی از این نوع آجر استفاده می شود.

بهتر است، توجه داشته باشیم ساختمانهایی که از آجر قزاقی تولید می شوند دارای استحکام و دوام بالایی بوده و همچنین از قیمت بالاتری نیز برخوردارند زیرا این نوع آجر دارای ارزش بسیار زیادی در میان انواع مصالح ساختمانی می باشند اما باید توجه داشت که جهت هر نوع نما نمی‌توان از این نوع آجر استفاده کرد زیرا همان گونه که گفته شد سبک این آجر سنتی بوده و برای فضاهای نوستالژی به کار می رود.

نحوه ساخت و تولید آجر قزاقی

شاید تاکنون نحوه ساخت انواع آجر را دیده و یا شنیده باشید. اما باید بدانید که، ساخت انواع آجر روشهای متفاوتی دارد. در این مبحث به نحوه ساخت و تولید آجر قزاقی می پردازیم.

نحوه ساخت و تولید آجر قزاقی
آجر قزاقی

بهتر است بدانید آجر قزاقی از گل رس تهیه می شود، بنابراین خاک رس یک دست را به گل تبدیل نموده و با خاکها و مواد آلی ترکیب نموده و به قالبهای مشخص به صورت فشرده وارد می نمایند و پس از آن آجر مورد نظر را جهت خشک شدن در کوره قرار می دهند.

گرچه این کار در زمانهای قدیم در مجاورت نور خورشید انجام می گرفت، اما امروزه از کوره های آجرپزی جهت پخت انواع آجر و آجر های قزاقی استفاده می شود. قرار گیری آجر در کوره پخت بسیار مهم است و باید به نحوی باشد که بین آجر ها هوا رد و بدل شود و حرارت کوره نیز بین ۵۰ تا ۲۰۰ درجه تنظیم گردد.

 همچنین مدت زمان خشک شدن آجرهای قزاقی معمولاً ۲۴ تا ۴۸ ساعت تخمین زده می شود یکی از مراحل بسیار مهم تولید آجر پخت آن است به نحوی که اگر رطوبت و دما و هوادهی آجر به صورت دقیق رعایت نشود ممکن است موجب ترک خوردگی و شکستگی و یا کیفیت پایین آجر گردد به همین جهت نحوه تولید انواع آجر به مهارت و تخصص خاص نیازمند است و بهتر است در زمان تهیه آجر از برند های نام آشنا و یا کارخانجات معتبر انواع آجر، آجر های قزاقی را تهیه نماییم.

انواع آجر قزاقی و آجر قراقی ال

یکی از مصالح بسیار پرکاربرد در همه قسمتهای ساختمان آجر است. آجر دارای انواع مختلفی است و هر یک از انواع آجر نیز دارای تنوع و گوناگونی می باشند. انواع آجر قزاقی و آجر قزاقی ال نیز جهت استفاده در نمای داخلی و نمای بیرونی و همچنین کف و بدنه ساختمان به صورت گسترده استفاده می شوند.

 بنابراین می‌توان گفت که آجر قزاقی دارای انواع مختلفی است که در قسمتهای گوناگون ساختمان کاربرد دارد. یکی از انواع آجر قزاقی، آجر نمای قزاقی است که به رنگهای مختلف تولید و جهت نمای ساختمان برای دوام و استحکام بیشتر در مقابل رطوبت و گرما و سرما استفاده می شود.

 از دیگر انواع آجرهای قزاقی می‌توان به آجرهای نمای داخلی اشاره کرد. این گونه آجرها نیز استحکام و دوام بالایی دارند، اما به دلیل استفاده شدن در درون ساختمان نسبت به آجر های نمای بیرونی دوام کمتری دارند اما دارای رنگبندی و تنوع بالایی هستند و می توان از آنها در قسمتهای مختلف ساختمان بهره برد و طرح و شکل متفاوتی به ساختمان بخشید.

انواع آجر قزاقی و آجر قراقی ال
آجر قزاقی

 علاوه بر این آجرهای قزاقی کف نیز که معمولاً به رنگ سفید تولید می شوند، به دلیل استحکام بالا در ساختمانهای سنتی کاربرد دارند. استفاده از انواع آجر قزاقی جهت ساخت بنا نیز بسیار مرسوم است که نوع خاصی از آجر می باشد که دارای مقاومت بالا در برابر عوامل فیزیکی و شیمیایی و مقاومت در برابر انواع عوامل متفاوت تخریب بنا است.

رنگبندی آجر قزاقی

در زمان دکور کردن و نماکاری داخلی و خارجی انواع ساختمانها رنگ یکی از مهمترین ابزاری است که می‌تواند در کنار کار تمیز و زیبا به آن توجه ویژه ای کرد. به همین جهت ساختمانهای مختلف دارای طرح و تنوع رنگ متفاوتی هستند. رنگ بندی آجر قزاقی نیز بسیار متنوع بوده و دربردارنده بسیاری از طیفهای رنگی می باشد که، علاوه بر استفاده از خاکهای رنگی در هنگام پخت، زمان پخت آجر و نوع آجر در این رنگها تاثیر بسزایی دارد، به نحوی که آجرهایی که بیشتر پخته می شوند معمولاً در بردارنده رنگهای تیره تری نسبت به انواع آجر با پخت کم هستند.

رنگبندی آجر قزاقی
آجر قزاقی

 گرچه همان گونه که گفته شد استفاده از خاکهای رنگی در این آجرها نیز تاثیر بسزایی در رنگبندی آنها دارد. وجود رنگهای متفاوت و متنوع در این آجرها موجب می‌شود که معماران دکوراسیون داخلی و خارجی را بهتر و با سلیقه تر و با تنوع و گستردگی بیشتری  انجام دهند. انواع رنگهای آجر قزاقی شامل رنگهای سفید و ابلق یا قرمز و گلبهی و انواع طیف قهوه ای می باشد. گر‌ چه هر یک از این رنگها و رنگهای مشابه دارای طیف گسترده‌ای از رنگ و تنوع و گوناگونی هستند. به همین جهت آجرهای قزاقی بسیار پر مخاطبند زیرا را تنوع در رنگ موجب تعدد در سلایق و همه پسندی محصول می گردد.

ویژگی های آجر قزاقی در بنای ساختمان

استفاده از انواع آجر به دلیل مزیتها و و ویژگهای خاص آجر بسیار مرسوم است. ویژگیهای آجر قزاقی در بنای ساختمان بسیار خاص بوده و به همین جهت سازندگان ساختمان و بنا ترجیح می دهند که از این گونه آجر استفاده نمایند.

 یکی از مهمترین ویژگیهایی که آجرهای قزاقی دارد استحکام و مقاومت بالای این گونه آجر ها در مقابل گرما و حرارت و همچنین رطوبت می باشد به همین دلیل استفاده از انواع آجرهای قزاقی در کنار آجرهای نسوز بسیار رایج است. آجرهای قزاقی همچنین در مقابل شوره زدن بسیار مقاوم هستند و شوره نمی زنند. باید توجه داشت که شوره یکی از عوامل بسیار مهم در تخریب و از بین بردن انواع بناها به شمار می آید که بسیاری از آجر ها از انواع مختلف دچار این مشکل می شوند، اما آجرهای قزاقی شوره نمی زنند.

ویژگی های آجر قزاقی در بنای ساختمان
آجر قزاقی

 از دیگر مزایای این گونه آجرها ثبات رنگ بسیار بالای آنها است، به نحوی که در زمانی که مشتریان و مصرف کنندگان رنگ خاصی از آجر را می پسندند پس از گذر مدت زمانی این رنگ تغییر خیلی زیادی نداشته و به صورت ثابت می ماند، به همین دلیل استفاده از آجرهای قزاقی گرچه هزینه‌ای بالاتر از سایر آجرهای همگون خود دارند بسیار رایج شده و بسیاری از افراد علاقه مند شدند که از این نوع آجر ها جهت سازه های مختلف استفاده نمایند.

لیست قیمت انواع آجر قزاقی در سال ۱۴۰۱

محصولات مختلف و مصالح ساختمانی گوناگون در بردارنده قیمتهای مختلفی هستند که متاثر از عوامل متفاوتی است. لیست قیمت انواع آجر قزاقی در سال ۱۴۰۱ نیز وابسته به عوامل مختلفی است که مهمترین آنها نوسانات بازار است.

 علاوه بر نوسانات بازار عوامل بسیار زیادی بر روی قیمت تمام شده این محصول تاثیر گذار است. یکی از مسائل مهم که قیمت را دگرگون می سازد، کیفیت محصول است. هرچه محصول را با کیفیت تر خریداری کنیم و از کیفیت بالاتری برخوردار باشد، معمولاً قیمت بالاتری دارد. محصولات باکیفیت معمولا از برندهای نام آشنا و یا برندهای مطرح و کارخانجاتی حاصل می شوند که مدتهای فراوان به  امر تولید این نوع آجر مشغول بودند.

لیست قیمت انواع آجر قزاقی در سال ۱۴۰۱
آجر قزاقی

 البته در برخی موارد برندهای تازه کار نیز محصولات بسیار با کیفیتی را ارائه می دهند که، این امر با کیفیت سنجی محصول توسط کارشناسان قابل انجام است. علاوه بر مسئله کیفیت و نوسان بازار عامل بسیار مهمی که بر روی قیمت محصول تاثیر گذار است، میزان خرید و نوع خرید است.

اگر خرید محصول را به صورت مستقیم و از کارخانجات انجام دهند معمولا دربردارنده قیمت پایین تری است زیرا بدین وسیله دست واسطه ها حذف شده و محصول بهای تمام شده کمتری را دارد. در مورد میزان خرید نیز باید گفت که هر چه میزان خرید بالاتر باشد، محصول از قیمت پایین تری برخوردار است.

مزایای ترکیب آجر قزاقی با سایر متریال های ساختمان

زمانی که از ساختمان سازی و احداث انواع بنا صحبت می کنیم، باید توجه داشته باشیم که هر سازه از ترکیب انواع مصالح مختلف تولید می شود. در این بین مزایای ترکیب آجر قزاقی با سایر متریال های ساختمان بسیار حائز اهمیت است. زیرا با ترکیب این آجر با سایر مواد سازه ای بسیار مستحکم و قوی به وجود می‌آید که از مهم ترین مزیتهای ترکیب و استفاده ترکیبی از این نوع آجر به شمار می آید.

مزایای ترکیب آجر قزاقی با سایر متریال های ساختمان
آجر قزاقی

 علاوه بر استحکام که یکی از مهمترین مزیتهای این ترکیب به شمار می رود، زیبایی دکوراسیون و چشم نواز بودن این ترکیب در نمای داخلی و بیرونی ساختمان نیز بسیار مورد توجه است به نحوی که بسیاری از مخاطبین و سفارش دهندگان دکوراسیون و نمای بیرونی تمایل به استفاده از این نوع آجر در کنار سایر مواد سازنده ساختمان را دارند. به همین جهت معماران و سازندگان اغلب این جنس را به صورت ترکیبهای مختلف مصرف می نمایند.

فروش آجر قزاقی و ارسال به سراسر کشور

جهت خرید و فروش انواع محصولات مختلف می توان از طریق کانالهای مختلف اقدام نمود. فروش آجر قزاقی و ارسال به سراسر کشور از طریق بستر های اینترنتی و فروشگاه های حضوری به صورت گسترده قابل انجام است.

 البته باید توجه داشت که در صورتی که آجر قزاقی را از فروشگاه حضوری و یا سایت اینترنتی خریداری نماییم نسبت به صحت اطلاعات داده شده توسط این فروشگاه ها اطمینان کامل داشته و به این گونه فروشگاه ها اعتماد داشته باشیم. به همین جهت بررسی فروشگاه از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

فروش آجر قزاقی و ارسال به سراسر کشور
آجر قزاقی

 زیرا در صورتی که محصولات بی کیفیت را تهیه نماییم، متحمل خسارتها و ضررهای هنگفت و جبران ناپذیری خواهم شد. زیرا همانگونه که می دانید آجر قزاقی یکی از مصالح ساختمانی جهت ساخت و احداث انواع بنا به شمار می آید و تخریب بنا و یا تغییر آن مستلزم پرداخت هزینه های بسیار بالایی می باشد. بنابراین خرید و کیفیت سنجی درست این محصول باید اصولی و از فروشندگان متعهد و قابل اعتماد صورت پذیرد.

۳ ویژگی خرید آجر قزاقی از بازرگانی جمال نما

خرید انواع محصولات از فروشگاه های مختلف در بردارنده مزایای متفاوتی است. در این میان خرید از بازرگانی جمال بیا ویژگیهای منحصر به فردی دارد که شاید در بازرگانیهای دیگر نتوان آن را یافت. ۳ ویژگی خرید آجر قزاقی از بازرگانی جمال نما که در میان انواع ویژگیهای خرید از این بازرگانی خودنمایی کرده و برجسته تر است، قیمت بسیار مناسب این محصول در این بازرگانی است.

بازرگانی جمال نما بستری را فراهم آورده است تا خریداران بتوانند به سرعت و سهولت با قیمت بسیار مناسب و فوق العاده محصولات مورد نیاز خود را خریداری نمایند که، یکی از این محصولات آجر قزاقی می باشد. از دیگر ویژگیهای این بازرگانی خرید مطمئن مشتریان است.

۳ ویژگی خرید آجر قزاقی از بازرگانی جمال نما
آجر قزاقی

 همانگونه که از رضایتمندی مشتریان نیز مشخص است، با توجه به اعتماد و اطمینانی که می توان به این بازرگانی نمود، می توان خرید امن را تجربه کرد و نسبت به صحت و تعهد این بازرگانی هیچ شبهه ای وجود ندارد.

از دیگر ویژگی های برجسته این بازرگانی سرعت ارسال بالای محصولات مختلف خریداری شده توسط مشتریان به سراسر کشور می باشد. بنابراین قیمت مناسب و کیفیت فوق العاده بالا و سرعت ارسال و خرید مطمئن همگی از ویژگیها و مزایایی هستند که با خرید از بازرگانی جمال نما می توانید تجربه نمایید.

آیا آجر قزاقی شوره می زند؟

هر یک از مصالح ساختمانی و تجهیزاتی که با آن سازه ها را درست می کنند، دارای مزایای خاصی است. آجر قزاقی نیز مزیتهایی نسبت به سایر آجر ها دارد. در پاسخ به این سوال که آیا آجر قزاقی شوره میزند؟ باید گفت که شوره نزدن این آجر و استحکام بالای آن یکی از مزایای بسیار مهمی است که خریداران در هنگام خرید به آن توجه می نمایند.

آیا آجر قزاقی شوره می زند؟
آجر قزاقی

 آجر قزاقی به دلیل پخت مناسب و کامل و استحکام و تراکم خاص بین مولکولی و همچنین نوع خاک و ترکیباتی که به صورت رنگی و بی رنگ جهت تولید استفاده می‌شوند، شوره نمی زنند. این نوع آجر مانند انواع آجر نسوز می باشد انواع آجر نسوز و آجرهای قزاقی شوره نزده و دارای دوام و استحکام بالایی می باشند.

قیمت آجر قزاقی چگونه مشخص می شود

قیمت گذاری در محصولات مختلف تابع قوانین خاصی است و نمی‌توان هر قیمتی را به هر محصولی به راحتی نسبت داد. حال در پاسخ به این سوال که قیمت آجر قزاقی چگونه مشخص می شود؟ باید گفت که عوامل مختلفی بر روی قیمت آجر قزاقی تاثیر گذار است.

قیمت آجر قزاقی چگونه مشخص می شود
آجر قزاقی

 همان گونه که می دانید آجرهای قزاقی را در برخی موارد به صورت متری به فروش می رسانند و این بر روی قیمت کلی محصول تاثیر گذار است. کیفیت و رنگ محصول و همچنین برندی که از آنجا محصول را خریداری می کنیم و فروشگاهی که از آنجا محصول را می خریم نیز بر روی قیمت نهایی محصول تاثیر گذار است.

 بنابراین عوامل بسیار مختلفی بر روی قیمت آجر قزاقی تاثیر می گذارد که از هم آنها می‌توان نوسانات بازار، کیفیت، نوع خرید، میزان خرید، نحوه ارسال بار  و دوری و نزدیکی خریدار نسبت به مکان خرید و عواملی از این قبیل را بر شمرد.

نحوه خرید آجر قزاقی با کیفیت چگونه است

جهت تهیه و خرید آجر قزاقی راه های متفاوتی را می توان امتحان نمود. حال با این پرسش مواجه می‌شویم که نحوه خرید آجر قزاقی با کیفیت چگونه است؟ جهت خرید این محصول می توانید سفارشات خود را به صورت غیر حضوری ثبت نموده و از طریق درگاه ها و کانالها و سایتهای اینترنتی همانند سایت پیشرو سفارشات خود را انجام داده و پس از مدت بسیار کوتاهی آن را تحویل گرفت.

نحوه خرید آجر قزاقی با کیفیت چگونه است

 همچنین خرید حضوری نیز همچنان یکی از موارد پیشرو جهت خرید است. امروزه خریداران و فروشندگان اغلب ترجیح می دهند که از خرید های غیر حضوری بهره ببرند اما بسیاری از افراد نیز تمایل دارند با مراجعه حضوری به بازرگانیها و شرکتهای فروش مختلف خریدهای خود را با قیمتهای متفاوت انجام دهند.

نوسانات قیمت و بهترین قیمت و کیفیت را نیز می توان در عرض چند لحظه از طریق کانالهای اینترنتی تخمین زده و بهترین خرید را انجام داد. پیشنهاد می کنیم در صورت تمایل از سایت پیش رو خرید خود را انجام دهید.

ارسال بار آجر قزاقی

پس از سفارش کالا و محصول دریافت آن اهمیت بسزایی دارد. ارسال بار آجر قزاقی از طرق مختلفی قابل انجام است که البته وابسته به اینکه آجر به خریداران داخلی و یا خارجی و صادراتی فروخته شده باشند، مقداری با یکدیگر متفاوت است.

 ارسال بار آجر قزاقی معمولاً به صورت زمینی و دریایی صورت می پذیرد. زیرا آجر محصولی است که سنگین بوده و بهتر است از راه های مطمئن ارسال بار صورت پذیرد. اما در برخی موارد که کالا به صورت صادراتی و در حجمهای زیاد است از طریق هوایی نیز اقدام به ارسال بار می نمایند.

آجر قزاقی + قیمت و تحویل درب کارخانه
آجر قزاقی

 در هر صورت هزینه ارسال بار و گمرکات و ترخیص کاری و سایر هزینه‌های جانبی ارسال بار در هنگام خرید محصول و مرسوله بین طرفین توافق می گردد و بر روی بهای تمام شده کالا تاثیر دارد. سرعت ارسال بار نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، زیرا بسیاری از افراد تمایل دارند که محصولات خریداری شده خود را با بیشترین سرعت ممکن و در کوتاهترین زمان دریافت دارند.

این نوشته برای شما مفید بود؟ با دیگران به اشتراک بگذارید!

WhatsApp
Telegram
Facebook
Email
Twitter
LinkedIn

جهت مشاوره سفارش با ما ارتباط بگیرید!

09136813055

واحد فروش: خانم رحیمی