آجر رستیک خرید با ارزانترین قیمت

یکی از مصالح ساختمانی بسیار پر کاربرد و زیبا آجر نمای رستیک است در پاسخ به این سوال که آجر نمای رستیک چیست؟ می توان گفت که نمای رستیک در معنای لغوی به معنای روستایی می باشد.

 این نوع آجر به دلیل داشتن نمایی شبیه و نزدیک به طبیعت با این نام خوانده می شود این نوع آجر نسوز بوده و از خاک نسوز نیز تولید می گردد و علاوه بر داشتن مقاومت بالا نمای بسیار زیبایی دارد.

انواع آجر رستیک

برای ساخت و ساز هر ساختمان و همچنین نماکاری از آجر استفاده می شود یکی از انواع آجر آجر رستیک است که خود دارای انواع گوناگونی می باشد و در سازه های ساختمانی بسیار پرکاربرد بوده و در قسمتهای مختلف ساختمان از انواع گوناگون آن استفاده می گردد.

 آجر رستیک معمولاً در نمای داخلی و بیرونی ساختمان پرکاربرد است و با توجه به رنگ بندی و نوع آن با نامهای مختلفی شناخته می شود و با رنگها و طرحهای متنوع و متفاوتی تولید و روانه بازار می گردد.

انواع آجر رستیک
آجر رستیک

 دو گونه ای بسیار پرکاربرد و زیبای آجر رستیک، آجر رستیک قزاقی و آجر نسوز رستیک می باشد که در ادامه به بررسی و شناخت این دو نوع آجر می پردازیم؛

  • آجر رستیک قزاقی

یکی از انواع بسیار پر کاربرد آجر نسوز، آجر رستیک قزاقی است که دارای ظاهری بسیار زیبا و کاملاً مشخص است به نحوی که اگر شما از آجرهای نسوز اطلاعات کمی هم داشته باشید آجرهای رستیک قزاقی را به راحتی تشخیص می دهید.

زیرا این گونه آجرهای نسوز دارای رنگهای مشخصی هستند و اغلب به رنگ قرمز تیره و یا زرشکی تولید می گردند این گونه آجرها دارای شیار های مشخصی هستند و در ابعاد مختلف تولید و روانه بازار می گردند.

 راحتی نصب این گونه آجر ها از دیگر مزایای بسیار مهم استفاده از آجر رستیک قزاقی به شمار می‌آید.

  • آجر رستیک نسوز

یکی دیگر از انواع آجر رستیک، آجر رستیک نسوز می باشد که به دلیل نوع پخت و همچنین نوع ساختار دارای دوام و مقاومت بسیار بالا در برابر عوامل فیزیکی و شیمیایی محیط است.

 گرچه شاخصه بسیار مهم این نوع آجر مقاومت این آجر در برابر گرما و حرارت است اما باید دانست آجر رستیک نسوز در مقابل عوامل بیرونی دیگری همچون رطوبت و شوره زدگی و سرما و عوامل محیطی دیگر نیز بسیار مقاوم است به همین جهت برای نمای ساختمان یکی از گزینه های بسیار مناسب به شمار می آید.

 نزدیک بودن این نوع آجر به سبک طبیعی یکی از مشخصه های بسیار برجسته این نوع آجر می باشد که علاقمندان به طبیعت را در کنار دوام بالای این آجر مجذوب خود نموده است.

ابعاد و رنگ های آجر رستیک

معمولاً مصالحی که برای نمای داخلی و بیرونی ساختمانها استفاده می شود دارای رنگ و لعاب خاصی هستند ابعاد و رنگهای آجر رستیک نیز بسیار متفاوت و متنوع و گوناگون طراحی شده است و به همین دلیل مناسب سلیقه های گوناگون می باشد.

 رنگ بندیهای جذاب و هارمونیهای بسیار زیبا در کنار ابعاد گوناگون و متفاوت و متغیر موجبات گستردگی استفاده از این نوع آجر را فراهم آورده است.

 معمولا ابعاد آجر رستیک به صورت مکعب مستطیل است و بیشتر در سایز ۲.۵*۳۱*۷ یا ۱۰*۱۰*۲.۵  و یا  2.5*26*5.5 تولید می گردد به همین جهت و به دلیل تنوع سایز این نوع آجر مطابق با انواع سازه های مختلف و سلایق گوناگون است.

 علاوه بر فرم ظاهری و سایز، رنگ بندی این نوع آجر نیز از اهمیت بسزایی برخوردار است زیرا اغلب آجر رستیک را برای نمای ساختمان به کار می برند و توجه به رنگ از نظر مصرف کنندگان و سازندگان و کارشناسان دکوراسیون از اهمیت بالایی برخوردار است.

ابعاد و رنگ های آجر رستیک
آجر رستیک

رنگ های قرمز، کرم، مشکی، طوسی، زرد، نارنجی، پوست پیازی و گرانیتی از جمله رنگهای بسیار رایج این نوع آجر به شمار می آید همچنین بی نظمی در ساختار این آجر موجب می شود که نمای طبیعی و زیبایی به ساختمان داده شود و شکل طبیعت را به نمای بیرونی ساختمان عرضه نمایند.

 ساختمانهایی که با نمای آجر نسوز رستیک پوشانده می شوند معمولاً ساختمانهایی هستند که به طبیعت شبیه بوده و خالق آنان علاقه مند به نما های کوهی و سنگی و یا اصطلاحاً کوزه ای هستند.

 بنابر آنچه گفته شد می‌توان گفت که آجرهای نسوز رستیک آجرهایی هستند که با تنوع و گوناگونی بالا می‌توانند تمام سلایق را در بر گیرند، همچنین قیمت مناسب این گونه آجرها از دیگر مزایای استفاده از این محصول به شمار می آید.

تفاوت آجر رستیک با آجر نمای معمولی

با توجه به مطالب گفته شده اکنون باید دید که تفاوت آجر رستیک با آجر نمای معمولی چیست؟ و چرا باید این آجر را به جای انواع آجر معمولی انتخاب نموده و به کاربرد.

 یکی از مهمترین و اساسی ترین تفاوتهای آجر رستیک با آجر نمای معمولی ظاهر این گونه آجر هاست بنابراین شما در صورتی که هیچ اطلاعات و سررشته ای از انواع آجر نداشته باشید می توانید با دیدن ظاهر این آجرها تفاوت آنها را تشخیص دهید.

 چرا که آجرهای رستیک معمولاً به شکل سنگ بوده و طبیعی هستند و در ساختار آنها از رنگهای مصنوعی یا استفاده نشده و یا بسیار کم استفاده می‌شود بنابراین تفاوت رنگ در این آجرها در نتیجه تغییر زمان پخت این آجرهاست به همین جهت دارای دوام بالایی نیز می باشند.

تفاوت آجر رستیک با آجر نمای معمولی
آجر رستیک

 اما آجرهای معمولی سبک ساده تری دارند که شبیه به صخره های طبیعی و سنگهای موجود در طبیعت نیستند به همین جهت نمایی که با آجرهای رستیک ایجاد می‌شوند معمولاً زیباتر بوده و اغلب سلیقه ها را به خود جذب می نمایند.

 علاوه بر شکل ظاهری، دوام آجرهای نسوز رستیک نیز بسیار بالاتر از آجرهای نمای معمولی است زیرا این گونه آجر ها همان گونه که از اسم آنها مشخص است آجرهای نسوزی هستند که از خاکهای نسوز تولید شده و اغلب دوبار پخت هستند و دارای دوام و استحکام بالایی در برابر عوامل فیزیکی و شیمیایی می باشند.

 از مهمترین مزیتهای این نوع آجر دوام بسیار بالای آنها در برابر حرارت و شوره زدگی است که مخاطب و مصرف کننده را با یک بار استفاده، از نما کاری مجدد و دوباره کاری بی نیاز می نماید و سازه را به یک ساختار مستحکم و همیشگی تبدیل می کند.

 البته باید توجه داشت که در هنگام خرید این نوع آجر باید اقلام با کیفیت را خریداری نمود تا مجبور به دوباره کاری و یا تخریب و ساخت مجدد بنا نگردیم.

۵ کاربرد آجر رستیک در ساختمان های مدرن و سنتی

در هنگام ساخت انواع بنا می توان از مصالح ساختمانی به طرق گوناگون استفاده نمود زیرا هر محصولی که برای ساخت ساختمان به کار می رود دارای کاربردهای مختلفی است در اینجا به ۵ کاربرد آجر رستیک در ساختمان های مدرن و سنتی اشاره کرده و این کاربردها را برشمرده و بررسی می نماییم.

 از کاربردهای آجر رستیک در ساختمانهای مختلف می توان به موارد زیر اشاره کرد؛

  1. دیوارهای داخلی ساختمان: آجرهای رستیک به دلیل شکل خاصی که دارند برای دیوارهای داخلی ساختمان و نماکاری این قسمتها بسیار مورد قبول هستند.

 اینگونه اجرها سازه را از استفاده از رنگ و سایر پوششهای داخلی بی‌نیاز می کنند.

  • نمای بیرونی ساختمان: یکی از مهمترین کاربردهای آجرهای رستیک استفاده از این نوع آجر در نمای بیرونی ساختمانها می باشد معمولا ساختمانهای سنتی را با این آجر پوشش می‌دهند.

اما در برخی موارد ساختمانهای مدرن و لاکچری نیز با این گونه آجر ها پوشانده شده و به دلیل تنوع رنگ با سلایق گوناگون نیز بسیار سازگار هستند.

5 کاربرد آجر رستیک در ساختمان های مدرن و سنتی
آجر رستیک

 این نوع آجر به دلیل مقاومت بالا در برابر عوامل محیطی یکی از نماهای بسیار خوب و عالی برای استفاده در نمای بیرونی شناخته می گردد.

  • دکوراسیون داخلی و تزئینات داخلی ساختمان: منطقی ترین کاربرد آجرهای رستیک استفاده از آنها در تزئینات داخلی ساختمان است.

 این نوع آجر ها را به دلیل مقاومت در برابر حرارت در فضای پذیرایی و نشیمن در مناطقی که حرارت زیادی دارند همانند پشت پکیجها بخاری و لوازم الکترونیکی همچون تلویزیون به صورت دکوری به کار می برند.

 این ساختار به دلیل مقاومت بالا و رنگ بندی گوناگون امروزه در ساختمانهای مدرن و سنتی بسیار مورد توجه است.

  • آشپزخانه: محیطی که گرمای زیادی در خانه در فصول مختلف دارد آشپزخانه است در آشپزخانه ها باید همواره از مصالح و موادی جهت ساخت استفاده گردد که در برابر حرارت و رطوبت بسیار مقاوم باشند.

 بنابراین استفاده از آجرهای رستیک می ‌تواند بسیار کارساز باشد.

  • اتاق خواب: اتاقهای خواب با طرحهای گوناگونی پوشش داده می شوند یکی از زیباترین و متنوع ترین طرحها در اتاقهای خواب می تواند استفاده از آجر رستیک باشد که معمولاً به صورت کامل در اتاق استفاده نشده و قسمتی از اتاق خواب را جهت قرارگیری انواع آباژور یا قاب عکسها و یا سایر موارد با این آجر دکور می نمایند.

 به دلیل تنوع در رنگ آجر رستیک استفاده از این  آجر جهت دکور کردن قسمتهای مختلف منزل بسیار رایج است.

مزایا و معایب استفاده از آجر رستیک

همان گونه که می دانید آجرهای رستیک معمولاً برای نمای ساختمان به کار می رود  در اینجا مزایا و معایب استفاده از آجر رستیک در نمای داخلی و بیرونی را بررسی می نماییم.

از مهمترین مزایای استفاده از انواع آجر رستیک مقاومت بالای این گونه آجرها است مصالح ساختمانی باید دارای دوام و مقاومت بالایی باشند زیرا پس از ساخته شدن ساختمان و بنا تخریب یا نوسازی آن به وقت و هزینه بالایی نیازمند است.

 به همین جهت در ابتدای امر بهتر است از مواد و محصولات و مصالحی استفاده شود که ماندگاری و دوام بالایی داشته باشد و بتوان برای مدت زمان طولانی از سلامت و پایداری آن اطمینان حاصل نمود.

آجر رستیک به دلیل مقاومت بسیار بالا در برابر حرارت و گرما و همچنین سرما و شوره زدگی و رطوبت از بهترین انواع آجر نسوز به شمار می آید که مزیتهای فوق العاده بالا و مهمی برای مصرف کنندگان و سازندگان انواع بنا به شمار می آید.

مزایا و معایب استفاده از آجر رستیک
آجر رستیک

 علاوه بر موارد ذکر شده زیبایی نیز جزء لاینفک نمای داخلی و بیرونی ساختمان است نما و زیبا سازی ساختمان علاوه بر مصرف کنندگان سازه و سازندگان ساختمان به چهره شهر ها نیز رنگ و روی دیگری می بخشد و بنابراین زیبایی ظاهری از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

 آجر رستیک دارای زیبایی بی نظیر بوده و به دلیل شکل طبیعی آن بسیار پرطرفدار است تنوع و گوناگونی این نوع آجر نیز از دیگر مزایای آن به شمار می آید گرچه در کنار کلیه مزایایی که برشمردیم معایب کوچکی نیز در این نوع آجر به چشم می آید که از آن جمله می توان به همه پسند نبودن آجر رستیک اشاره کرد.

 بسیاری از افراد علاقه مند به استفاده از طرحهای طبیعی و سنتی نیستند و به همین جهت معمولاً این نوع آجر را نمی پسندند تفاوت نرخ این آجر با آجر های معمولی نیز یکی دیگر از معایب آن به شمار می آید، گرچه پرداخت این اختلاف قیمت در برابر مزایای بی شمار آن بسیار ناچیز است.

البته وزن بالا و جذب آلودگی نیز از دیگر معایب این نوع آجرها به شمار می آیند آجرهای رستیک به دلیل داشتن وزن بالا وزن کلی ساختمان را افزایش می‌دهند و شاید این یکی از معایب مهم آنها به شمار آید.

 همچنین به دلیل تخلخل بالایی که دارند موجبات جذب آلودگی از محیط بیرونی را فراهم می آورند و انواع آلودگیها را به خود جذب می نمایند.

بیشترین کاربرد آجر رستیک

گرچه کاربردهای گوناگونی را می توان برای آجرهای رستیک برشمرد اما بیشترین کاربرد آجر رستیک در نماکاری داخلی و بیرونی ساختمان است خصوصاً نماهای بیرونی ساختمان پرکاربردترین کارایی این آجر را تشکیل می دهند.

 این به دلیل مقاومت بسیار بالای آجر رستیک در برابر عوامل فیزیکی و شیمیایی گوناگون است زیرا با نما کردن ساختمان با آجر رستیک و قرار گرفتن در مقابل نور شدید خورشید و حرارت زیاد موجب از هم گسیختگی آجر نشده و نما را تخریب نمی نماید.

 همچنین با وزش باد های موسمی و بارانهای فصلی رطوبت نیز نمی تواند این نوع آجر را از بین ببرد زیرا مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارد در مناطق بسیار مرطوب نیز استفاده از این آجر بسیار به چشم می‌آید زیرا در برابر شوره زدگی که معمولاً بر اثر رطوبت بالای هوا ایجاد می شود نیز این آجر بسیار مقاوم است.

بیشترین کاربرد آجر رستیک
آجر رستیک

 به همین جهت نمای بیرونی ساختمان بیشترین کارایی را در این نوع آجر دارد البته آجر رستیک در پشت پکیجها و بخاری و همچنین سیستمهای گرمایشی داخلی ساختمان نیز بسیار پرکاربرد است زیرا در صورت استفاده از سایر نماها ممکن است دکوراسیون داخلی و یا نمای داخلی تخریب گردد و بسیاری از مصالح ساختمانی قدرت و دوام بالای آجرهای رستیک را ندارند.

تلفیق آجر رستیک با سایر متریال ها

شاید به جرات بتوان گفت زیباترین نماکاری با تلفیق و ترکیب به وجود می آید تلفیق آجر رستیک با سایر متریالها نیز دارای مزایای بسیار فراوانی است و به همین دلیل صاحبان کار و کاربران این نوع آجر این تلفیق را انجام می دهند.

 قرارگیری آجر رستیک در کنار سایر مواد و مصالح ساختمانی علاوه بر ایجاد هارمونی زیبا و شکلی خواص موجب دوام و استحکام نیز می گردد به همین جهت آجر رستیک را در کنار سایر مواد و مصالح همگون ساختمانی به کار می برند تا موجبات زیبایی بیشتر نما و همچنین استحکام و دوام بالاتر آن را فراهم آورند.

 همچنین قرارگیری معماری سنتی و مدرن در کنار یکدیگر یکی دیگر از عوامل به کارگیری متریالهای مختلف در کنار آجر رستیک می باشد.

تلفیق آجر رستیک با سایر متریال ها
آجر رستیک

 البته باید توجه داشت که متریال مورد استفاده در کنار آجرهای نسوز رستیک باید همگون و مناسب جهت استفاده در کنار این نوع آجر باشند در برخی موارد استفاده از چوب و آجر در کنار هم موجبات تغییرات زیبایی در نما داخلی ساختمان می گردد.

 استفاده از رنگهای سفید متریال مختلف و متفاوت در بین رگه های آجر رستیک تیره بر روی نمای ساختمان نیز می تواند شکل زیبایی را به نما بدهد.

 معمولا استفاده از سنگ و چوب در کنار آجر و یا آجر های همگون در کنار آجر رستیک می‌تواند به استحکام و دوام و زیبایی آن منجر گردد گرچه استفاده از شیشه و سیمان و سایر مصالح این چنینی نیز در ترکیب و تلفیق آجرهای رستیک بسیار به چشم می آیند.

 البته بهتر است در هنگام تلفیق مصالح گوناگون ساختمانی با این نوع آجر از متخصصین و افراد با تجربه بهره ببریم تا بتوان سازه ای با ساختار محکم و زیبایی بی نظیر را خلق نمود تا هم از زیبایی بی نظیر نمای حاصل شده استفاده کرد و هم بتوان ساختاری محکم و بادوام را ایجاد نمود.

پر فروش ترین آجرهای رستیک

همه انواع محصولات ساخت و ساز و آجرهای رستیک دارای مخاطبان خاص خود هستند و فروشهای بسیار خوبی دارند زیرا دربردارنده مزایای زیادی در برابر معایب بسیار کم می باشند اما باید توجه داشت که در هر محصول فروش بالا متعلق به برخی از محصولات می باشد پر فروش ترین آجر های رستیک معمولاً آجر های هستند که برای نمای داخلی ساختمان و پشت پکیجها و شومینه ها و همچنین نماهای مقطعی داخلی به کار می روند.

این نوع آجر ها معمولاً در بردارنده قیمت مناسبی نیز هستند آجرهای نسوز نمای داخلی در همه ساختمانهای مدرن و سنتی کاربرد دارند و چون به صورت مقطعی استفاده می شوند در قسمت خاصی از ساختمان به کار می‌روند.

این گونه آجرها معمولاً دربردارنده قیمت بالایی نیز نیستند به همین جهت بسیار پر فروش بوده و به دلیل رنگ بندی بالا و تنوع بسیار فراوان بسیار مورد توجه قرار دارند گرچه آجرهای نمای بیرونی نیز فروش خوبی دارند اما به دلیل کم هزینه بودن نماهای تکه ای معمولاً آجرهای رنگی رستیک برای نمای داخلی حجم فروش بالایی را به خود اختصاص می‌دهند.

پر فروش ترین آجرهای رستیک

تنوع رنگبندی بالای این نوع آجر ها نیز موجب شده است که با بسیاری از صنایع مدرن و سنتی سازگار بوده و بسیاری از افراد را به خود جذب نموده بسیار پر مخاطب باشند.

رنگهای موجود در آجر های رستیک به دلیل تنوع در زمان پخت حاصل می شوند و به دلیل طبیعی بودن بسیار مورد توجه قرار می‌گیرند و پر متقاضی هستند.

البته همواره باید توجه داشت که فروش بالا در نتیجه کیفیت بالای محصول و قیمت پایین آن است اگر بتوان متغیرهای خرید را طوری تنظیم کرد که محصول با کیفیت را با قیمت ارزان به فروش برسانیم می توان محصول پرفروش را کاملاً مشخص نمود.

 این رخداد معمولاً در حجمهای فروش بالا اتفاق می افتد و همچنین در برندهای نام آشنا نیز می توان گاهی با محصولات با کیفیت با قیمت نسبتاً عادلانه و پایین مواجه شد.

نحوه خرید و ارسال بار آجر رستیک

جهت خرید انواع محصولات مختلف باید به فروشگاه های مجاز و قابل اعتماد به صورت حضوری و مجازی مراجعه نمود نحوه خرید و ارسال بار آجر رستیک در صورتی که با فروشگاه های مجاز و متعهد آشنا باشیم بسیار ساده و راحت است.

 زیرا این گونه فروشگاه ها معمولاً خود راهنماها و مشاوران خوبی جهت خرید و عرضه محصولات به شمار می آیند اعتماد کردن به فروشگاه جهت خرید بسیار برای خریداران سخت است اما امروزه بستر های اینترنتی و جهان تکنولوژی به کمک افراد شتافته و به آنها کمک می نماید که علاوه بر قیاس قیمتها به صورت لحظه ای بتوانند محصولات مورد نیاز خود را در لحظه خریداری کرده و با سرعت بالا تحویل بگیرند.

 گر چه هنوز برخی از افراد خریدهای سنتی و حضوری را می پسندند و ترجیح می‌دهند جنس را به صورت حضوری دیده و پس از مشاهده اجناس خرید را انجام داده و خود نیز مبادرت به جابجایی محصول می نمایند اما بهتر است بدانید خریدهای اینترنتی علاوه بر صرفه جویی در هزینه در زمان شما نیز صرفه جویی بالایی صورت می دهد.

آجر رستیک خرید با ارزانترین قیمت
آجر رستیک

قیاس قیمتها به صورت لحظه ای و خرید در لحظه از مزایای مهم این گونه خرید ها می باشد پس از خرید محصول معمولاً محصول آجر نسوز رستیک بارنامه شده و توسط باربریهای مخصوص به مکانهای مختلفی که خریداران اعلام می نمایند، عرضه می شود.

 صادرات آجر نسوز نیز توسط سیستم حمل و نقل از طریق بارنامه های گمرکی انجام می پذیرد پروسه صادرات نسبت به خرید های داخلی بسیار متفاوت و متغیر است و نوع ارسال نیز به صورت زمینی و دریایی و در برخی موارد نیز به صورت هوایی می باشد. اما بار های داخلی آجر نسوز تقریباً همگی به صورت زمینی و توسط باربریهای مورد اعتماد بازرگانی های مختلفی انجام می پذیرد پیشنهاد می شود.

در صورتی که خریدار آجر های نسوز هستید با بازرگانی جمال نما پیمان بسته و پس از خرید محصول خود را بدون خرابی و تاخیر در زمان مقرر و در مکان مشخص دریافت دارید این بهترین راه برای خرید انواع آجر نسوز به شمار می آید.

این نوشته برای شما مفید بود؟ با دیگران به اشتراک بگذارید!

WhatsApp
Telegram
Facebook
Email
Twitter
LinkedIn

جهت مشاوره سفارش با ما ارتباط بگیرید!

09136813055

واحد فروش: خانم رحیمی